Po několikaměsíčním jednání podepsali 4. června představitelé krajských organizací KDU-ČSL a SZ koaliční smlouvu.
Věříme, že jsme postavili silnou protiváhu současnému mocenskému kartelu a získáme dostatečnou podporu k tomu, abychom zabránili pokračování mafiánskému způsobu vládnutí v našem kraji. Na volebním programu pracovali několik měsíců experti obou politických subjektů a došli k oboustranně přijatelnému znění.

 

Koalice pro Olomoucký kraj společně se starosty je projektem KDU-ČSL, Strany zelených a nezávislých osobností především z řad komunálních politiků. Společně chceme občanům Olomouckého kraje nabídnout věrohodnou a plnohodnotnou alternativu. Nabízíme změnu, ale solidní, bez silných slov a extremistických nápadů. Něco nového, ale zároveň osvědčeného s citem pro zodpovědnou politiku pro střední třídu.

  • Za prvé, chceme transparentní, otevřený a dobře hospodařící krajský úřad – Naší prioritou je vyrovnaný rozpočet Olomouckého kraje s důrazem na hospodářský růst. Naším heslem je: Méně peněz na provoz, více na investice.
  • Za druhé, chceme více podporovat regionální ekonomiku – Všemi dostupnými prostředky budeme podporovat tvorbu pracovních míst, podporovat místní výrobce, firmy, zemědělce či začínající živnostníky, pro které také zřídíme speciální dotační program.
  • Za třetí, chceme solidární Olomoucký kraj – Olomoucký kraj musí zajistit základní a efektivní sociální, zdravotní a školskou síť služeb a zařízení. Zasadíme se o vytvoření víceletého financování sociálních služeb a o zachování základních škol v menších obcích.

Více informací na webových stránkách nebo na facebooku.

Profily kandidátů do krajských voleb 2016 :

  • OLYMPUS DIGITAL CAMERAIng. Edita Hrstková

Mám 52 let, jsem 29 let vdaná, s manželem máme 3 syny ­26,23 a 15 let. Jsem vystudovaná dřevařská inženýrka, kdy VŠ lesnickou a dřevařskou jsem vystudovala v letech 1983­87 ve Zvolenu na Slovensku, kdy tato škola byla jedinou v Československu. V Olomouci žiji s rodinou už téměř 30 let, nejdříve jsem  dlouhodobě pracovala v Dopravních stavbách a nyní už 10 let pracuji jako ekonomka u stavební společnosti JR stavby CZ,s.r.o, která se zabývá převážně inženýrskými stavbami – výstavbou silnic, mostů, kanalizací a vodovodů. Jsem dlouholetou členkou Strany zelených, kdy k členství v SZ mě přivedla kamarádka, která „bojovala“ za řádnou občanskou vybavenost na Lazcích a okolí. A protože mne taky nenechávají chladnou různé nedostatky v našem městě, začala jsem se i já věnovat tzv. drobné občanské iniciativě a to nejen v místě bydliště a blízkém okolí, ale i prostřednictvím SZ. V letech 2006­-2010 jsem byla členkou Zastupitelstva města Olomouce za SZ. Pracovala jsem v bytové komisi i kontrolním výboru. V r. 2012 jsem neúspěšně kandidovala v Krajských volbách. Nyní jsem místopředsedkyní a pokladní Krajské organizace Olomouckého kraje a zároveň předsedkyní ZO SZ Samotišky.bVe volném čase se věnuji keramické tvorbě, zajímám se o ekologii­především o tzv. ekologicky šetrný způsob života, zajímá mě divadlo, četba – hlavně knížky Dicka Francise, turistika – kdy jsem se zúčastnila všech ročníků Politického vandru –putování po našem kraji, který organizuje naše KO SZ Olomouckého kraje a hlavně horský vůdce Milan Mátl. Nemám ráda leteckou dopravu, nebaví mne ani TV seriály, ale netradičně na ženu mám ráda fotbal, hlavně zápasy Ligy mistrů. Jinak jsem fanynkou fotbalového oddílu TJ SLOVAN Černovír, kde hráli všichni synové.

  • Pavel BednaříkPavelBednarik

Narozen v roce 1980. Vystudoval obor filmová věda – filosofie na Univerzitě Palackého v Olomouci. Během studií založil a provozoval filmový klub PASTICHE FILMZ (2002-2007) a spolupořádal Přehlídku animovaného filmu v Olomouci. V letech 2007–2011 působil jako umělecký ředitel Asociace českých filmových klubů a Letní filmové školy. Spolupracoval také s dalšími festivaly (MFF Karlovy Vary, MFDF Jihlava, Academia Film Olomouc). Od roku 2011 se věnuje dějinám filmu, kulturnímu managementu a pořádání akcí, přednáší a publikuje o filmu, je expertem na filmovou a audiovizuální výchovu. Od roku 2013 studuje doktorském studiu na FAMU v Praze. Mezi jeho zájmy patří bicykly, kutilství, filmy, literatura, hudba, aktivní pohyb v krajině a pouliční happeningy. Je svobodný, žije v Olomouci s přítelkyní a dvěma dětmi. Do SZ vstoupil v dubnu 2011, v letech 2013-2015 byl předsedou základní organizace Olomouc, od roku 2014 je členem RKO a zastupitelem Statutárního města Olomouc.

  • Mgr. Martin Škabraha, Ph.D.Skabraha_foto2

Narodil se roku 1979 ve Vsetíně. Vystudoval filozofii a historii na FF UP v Olomouci. Na téže fakultě získal doktorát z filozofie. Působí na Ostravské univerzitě v Ostravě a na Univerzitě Palackého v Olomouci, v letech 2008 až 2010 přednášel také na Akademii výtvarných umění v Praze. Odborně se zaměřuje na politickou filozofii, teorii filmu a některá témata z dějin a teorie vědy. Aktivní také jako publicista a jako člen občanské iniciativy ProAlt. Je svobodný a bezdětný. Za zelené kandidoval jako nestraník ve volbách do poslanecké sněmovny v roce 2013, a to jako lídr v Olomouckém kraji. V listopadu 2013 vstoupil do ZO Olomouc a posléze byl zvolen do rady ZO a rady KO Olomouckého kraje. Chce se věnovat především kvalitě demokracie a lidskoprávním a sociálním tématům.

  • Ing. Tomáš TužínTuzin01

Jsem projektant dopravních staveb (silnic, chodníků, cyklostezek či náměstí) a specialista na veřejnou hromadnou, cyklo- a železniční dopravu. Soukromě jsem pak turista, cyklista, zájemce o historii, přírodu, geologii, geografii, cestovatel po vlastech českých (nejlépe vlakem), posluchač dobré folkové nebo country hudby. Taky se rád dobře vyspím, nejlépe někde na chalupě na horách, kde je ticho a čistý vzduch. Baví mě, to, co dělám. Všechny mé záliby, také moje práce, a nejvíc to, že práce je mou zálibou. Během svých výletů si klidně řeším práci, můžu být teď na stavbě a za deset minut klidně v lese nebo u vody. K nezaplacení – už bych neměnil. Vadí mi někteří lidé, co se cítí být řediteli zeměkoule, a přitom si neumí zamést před vlastním prahem. Také kdokoliv, kdo se mně snaží ovlivňovat, omezovat a podobně. To moje svobodomyslná nátura protestuje. Jinak nemusím zimu, zvlášť tu beze sněhu, protože se málo dostanu na vzduch. Ale na to zatím nemyslím, raději si užít léta.

  • Milan Mátlmilanmatl

Rád bych přesvědčil veřejnost, že SZ se od jiných politických stran a hnutí liší a musí lišit programově: základem je moderní politika založená na vědeckém poznání vzájemné závislosti člověka a okolí (přírody). Tak jako se liší interpretace vědeckých poznatků, tak se budou přirozeně lišit i názory jednotlivých členů či skupin ve SZ. Účastnit se činnosti takové strany nebo dokonce vést takovou stranu je podstatně obtížnější než tomu je u běžných, pouze na společnost zaměřených stran a hnutí, kde vnitrostranická demokracie funguje nejčastěji jen na papíru. Chci hájit právo každého člena strany na svobodu slova uvnitř SZ, na druhé straně vně SZ požadovat respektování vůle většiny, pokud není v rozporu s platnými základními stranickými předpisy, především stanovami a programem. Za předpoklad nutný, i když ne postačující, považuji pořádání ideových seminářů či konferencí, kde bude možné debatovat o programu, veřejné činnosti, etice a kultuře v politické činnosti.

 

Nejnovější články

<!-- document.write('TOPlist'); //-->TOPlist